Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

saabik

Dobrý článek

a z těch fotek jde mráz po zádech...

+10/−1
15.10.2012 13:31

Novotnak

Karma a jdu to sdílet, často to nedělám

R^

+12/−1
11.10.2012 21:08

Asenad

Petr Čech nejen že lže ale jestě k tomu blbě

Jen v minulém roce nadělali kraje dluhy za 22 miliard korun!. Tomu jako máme rozumět, že v roce 2010 bylo zadlužení 0 nebo co? a jestě to píše jako kdyby se tech 22 miliard rozkradlo.

+4/−5
1.10.2012 13:46

STOP Komunistům !!!

Re: Petr Čech nejen že lže ale jestě k tomu blbě

14 krajů, to je na kraj, cca 1,57 miliardy, tak to jste optiminsta, rozkrade se daleko víc, i podle transparency international je půměrné předražení státních zakázek min 15% z celkového objemu několika stovek miliard kroun a to se nepočítá vůbec skutečnost, zda daná zakázka je potřebná a zda v takovém rozsahu jak se vykonává, ono to chce zachovat klid a nerosčilovat se, smiřte se s tím, že jste usvědčení gauneři, s tím nic nenadělá ani vaše rozčilování, ale chápu, že vás to žere do morku kostí

+11/0
2.10.2012 22:25

Honyak

Palacký

Pobavil mě ten citát od Palackého o komunistech. Za jeho života nebylo o komunistech ani potuchy. Až když umíral, začala u nás vznikat sociální demokracie a KSČ vznikla až v r. 1921, zatímco Palacký umřel v r. 1876. Za komunistů nebylo všechno OK, ale rozhodně mám raději fronty v obchodech než fronty na pracáku a když člověku dojde podpora a nemá z čeho žít, tak nějaké kecy o demokracii jdou stranou. A to je realita dnešního života. To jestli se dnešní komunisté podílejí na tunelování je taky špatné, ale rozhodně to NEDĚLAJÍ SAMI. Takže všechno házet na ně rozhodně nelze. Současní politici stojí za .... (vhodné si doplňte) všichni.

+1/−5
30.9.2012 19:50

STOP Komunistům !!!

Re: Palacký

To je výkon hodný velké hlouposti!!!!!! Zkuste si zjisti datum vydání komunistického manifestu. PS: na pracáku se dnes fronty nestojí na práci, ale stojí se tam na dávky ve výplatní den a to je rozdíl, většina nezaměstnaných pracovat nechce, ani město je neumí donutit, aby se např. starali o čistotu

+14/0
1.10.2012 10:33

Aldarris

Re: Palacký

Běž se na ten pracák někdy podívat ty mudrlante ať víš, na co se tam opravdu čeká. Zeptej se lidí starších čtyřiceti let, oni ti poví jak se ,,snadno" shání práce. Všude se propouští kvůli levné náplavě z východu, která si plat zvyšuje kriminalitou, ale to už firmy nezajímá. Firmy nabírají hlavně přes personální agentury formou brigád, ani se nezajímají jak vysoké má člověk vzdělání, to je pro ně výhodnější, ale zaměstnanec si nevydělá skoro nic, kolikrát zadarmo musí čučet doma, mohou ho kdykoliv na minutu vyrazit, na hodinu má 70 korun hrubého. Jediné co mu zbývá je to, že z jedné práce utíká do druhé, aby pozdě večer polomrtvý padnul do postele a ráno před pátou zase těžce vstával. Takovýto kapitalismus, kde člověk víceméně pouze otročí a bojuje o holé přežití a sotva uplatí střechu nad hlavou, pod kterou hoduje nekvalitní šmejdské potraviny z dovozu, protože na lepší si prostě nevydělá, si milý Čechu strč do p....e!

+2/−1
1.10.2012 19:05

7kulivchrastave

Re: Palacký

panbuh vas komunisty tresta, konecne jsme se dockali, to vite dnes uz nestaci ohanet se rudou knizkou, ale kdybyste opravdu neco umel, zilo by se vam jinak, kazdy strujce sveho stesti

+4/−1
1.10.2012 19:40

Aldarris

Re: Palacký

Jsi normální? Je mi 28, takže rudou knížku jsem nikdy neměl, jen mám ten problém, že trpím epilepsií a to nese množství zdravotních omezení, což taky ztěžuje sehnání kvalitní práce. Umím anglicky, německy, učím se rusky, ale k čemu to je, když nemůžu dělat noční, nemůžu mít řidičák, nemůžu obsluhovat stroje ani lézt po výškách. Dnes to není o umění, ale kontaktech a známých na těch správných místech.

+2/−1
1.10.2012 19:53

tuneldedek13

Re: Palacký

váš seznam čínností poukazuje na vaši dělnickou profesi /dělat noční, obskuhovat stroje, lézt po výškách/ jazyky to nedohoníte pokud nebudete umět taž, že budete moci překládat nebo učit /spíše kecáte/, možná, by vám pomohla změna vzdělání, ale vzhledem k vašim hloupým příspěvkům, kdy kritizujete nedostatek práce, které je dostatek, a potom z vás vypadne, že jste nemocný, pochybuji o tom, že i ta změna vzdělání by vám prospěla, kde nic není ...

+4/0
3.10.2012 9:21

Aldarris

Re: Palacký

Mysli si co chceš, jestli kecám nebo ne, ale němčinu se učím od základky, angličtinu už tři roky a jelikož na trhu práce je dost žádaná ruština, začínám i ji. A ta epilepsie problém je. Jen se o tom veřejně moc nemluví. Sedm let jsem ve společnosti Panasonic pracoval v oboru kontroly kvality, pak přišly noční a konec. Na dost místech je i požadován řidičák, což je pro mě taky nedostupné. Ta tvoje dělnická profese jak říkáš, není dělnická profese, ale seznam zdravotních omezení, která při epilepsii jsou. Z tvého příspěvku vyplývá jen jedno dost pravdivé rčení: Sytý hladovému nevěří.

0/−1
3.10.2012 20:34

Pic Club za kopějku

Re: Palacký

Honyak, na historika to už nestihnete a bavičem jste se právě stal. O Palackém moc neznáte a o komunistickém Manifestu a jeho vydání znáte úplný prd. Tak si to ráčí prostudovat, Honyak, třeba na Wiki nebo ZDE níž Rv:-P

http://www.sds.cz/docs/prectete/eknihy/km&fe_km.htm

+4/0
1.10.2012 11:24

Trochu rozumu

Tak Vám nevím

Ono je vše pěkně napsáno a z mnohým taky nelze než souhlasit, jenže...

Tohle by se dalo použít na jakoukoli stranu současného spektra a ten starý vtip: "Koho jdeš volit ?", "No Komunisty", "To mi je jasné, ale kterou stranu ?" se zase ukazuje pravdivým... Ono pište o šlendriánu, ale nebuďte zase až tak "anti"... Víc zvěrstva než komanči nadělali křesťané a stejně to nikdo neřeší... naopak ještě jim budou "vracet" majetky... kapitalismus dovolil vzestup fašismu a nakonec vzniku obou světových válek.... Jak ta druhá velká válka poškodila nás, snad ani nemusím psát :-) Všechno je tady na blití... Jedna věc je jistá... a to ta, že málokdo z dnešních komančů četl Marxe, protože by asi jednali jinak... tenhle ten leninismus je prostě zvrácený :-(

+5/0
30.9.2012 14:02

STOP Komunistům !!!

Re: Tak Vám nevím

Víte, ale jediní komunisti nám tvrdí, že oni s tím nemají nic společného, ale jsou vini stejně! Tak článku rozumím. Čemu nerozumím je vaše formulace: "kapitalismus dovolil vzestup fašismu". Co má kapitalismus společného s levicovou italskou ideologií nevím, ale asi jste myslel, že kapitelismus dovolil vzestup krvavých levicových ideologií (komunismus, nacismus, fašismus. S tím s vámi nesouhlasím. Kapitalismus znamená svobodnou společnost umožňující lidem si svobodně vybrat svou politiku a ti si vybrali. A válka ČR nepoškodila, měli jsme neustálý hospodářský vzestup a díky protektorátu naše země nebyla zničena, naopak Němci zde velmi investovali, a ocitli jsem se ve výjimečné situaci, kdy se z nás mohla stát bohatá země jako např. Švýcaři nebo Švédi, ale lid si vybral svou politiku.

+5/0
30.9.2012 16:19

Aldarris

Re: Tak Vám nevím

Fašismus že byl doleva???? Neplete se ti to v hlavě trochu??? Nejsem si jist, jestli byl Mussolini levičák;-D

0/0
1.10.2012 19:10

tuneldedek13

Re: Tak Vám nevím

vy jste moc vzdělání nepobral !!!!!!

+1/0
3.10.2012 9:16

Aldarris

Re: Tak Vám nevím

Otevři si encyklopedii. Celý vznik fašismu, jeho směřování a hlavní cíle. Často si to lidé dávají do stejné škatulky s nacismem, což je asi jako jablka a hrušky.

+1/0
3.10.2012 20:37

Kuba Turek

Re: Tak Vám nevím

Nascismus = nacionální socialismus. Čili typická levice.

0/−1
12.10.2012 2:31

rory2k

Stejně jsou veškeré úvahy o vítězství KSČM liché...

...komunistický režim se může uplatnit pouze na území více států, ovládaných jedním dominantním státem.SSSR už neexistuje od roku 1991, současné Putinovo Rusko je již o něčem zcela jiném.Vydat se na cestu komunismu znamená vydat se směr KLDR včetně rychlého bankrotu země a hladomoru.To si myslím nebude na pořadu dne.

Podle mne funguje KSČM od roku 1990 jako strašák typu "bububu, volte NÁS(rozuměj ostatní parlamentní strany), nebo bude zle!"

+1/0
30.9.2012 12:09

rory2k

Re: Stejně jsou veškeré úvahy o vítězství KSČM liché...

Proto se domnívám, že stávající establishment má nějakou pojistku proti

situaci, kdyby vítězství KSČM skutečně nastalo(např. zmanipulování

voleb).Samotní představitelé slibují svým ovečkám nesplnitelné, avšak za

jejich zády si budují teplá místečka na všech úrovních stávajícího

eurosocialismu, který nadšeně budují!

+1/−1
30.9.2012 12:10

rory2k

Re: Stejně jsou veškeré úvahy o vítězství KSČM liché...

Lidé, proberte se!Všechno je jinak, než se na první pohled zdá![>-]RvEU

0/0
30.9.2012 12:10

lc1010

hodně slabé...

V podstatě je Váš skoro až hloupě samolibý článek ignorací názorů nemalého množství obyvatel ČR- a sice, že se za komunistů měli lépe. Fotografie fronty na maso z poloviny šedesátých let je strašně zavádějící a je smutné, že jste se na víc nezmohl. Mohl jste nám ještě nabídnout pohled smutných dětských očí do výlohy tuzexu. Jasně, těch dětí, kterým nestačila Tatranka, Kávenka, Margot... a toužily celým svým dětským srdíčkem po kinder vajíčku.S desetinovou iniciativou a pílí pane, by jste vyhrabal tisíckrát větší průsery ostatních politických stran jen za pouhý rok zpátky. To ale jistě nejde, protože Vy máte pifku jen na komunisty.

+5/−1
30.9.2012 10:57

STOP Komunistům !!!

Re: hodně slabé...

Ano v ČR bylo milion členů KSČ, půl milionu žadatelů o vstup a statisíce fízlů, lampsáků a členů různých bezpečnostních složek. To odpovídá vašemu nemalému množství, což je cca 10% populace, ale musím vás zklamat, nikdo jiný tento názor nesdílí. Jen tito prominenti komunistického režimu a to ještě ne všichni. 10% populace max 20% voličů prostě opravdu není většína, což byste nám tak rád vnutil.

+5/0
30.9.2012 16:24

Pic Club za kopějku

Re: hodně slabé...

R^

0/0
1.10.2012 11:10

tinwe666

Re: hodně slabé...

mnoho z nich tvrdí, že se měli lépe také z toho prostého sentimantalismu, že tehdy byli mladí a dneska už nejsou..vidím to na prarodičích i dalších starších členech rodiny. nemůžou říct, že měli všeho dost a že nestrádali, ale byli mladší a nepohodu líp zvládali..

+1/0
12.10.2012 10:17

survivor64

jste trapnej

Stejné fotky by se daly pořídit před každým super hyper marketem před otevírací dobou v den tzv. akcí.

Jinak s tím pomlouváním "komunismu" jste docela trapnej. Nepleťte si padesátá léta se sedmdesátými a osmdesátými. Existuje totiž hodně lidí, co tu dobu pamatují, vychovávali v ní své děti, chodili do práce a stavěli rodinné domky. A mohou to srovnat se současným srabem!

+5/−2
29.9.2012 14:31

Kuba Turek

Re: jste trapnej

No právě. Docela dobře si tu dobu pamatuji. Vypadalo to tehdy přesně tak, jak popisuje autor tohoto článku.

+4/0
12.10.2012 2:27

mmkk

Re: jste trapnej

Naštěstí ne všichni mají špatnou paměť. Srovnávat 80.léta s dneškem a dnešek nazývat svrab? To jsi trochu mimo 8-o Jestli zvítězí KSČM, tak jediným rozumným řešením je emigrace ;-)

+4/0
12.10.2012 17:15

beda7

vytváříte dojem

že nebylo maso. Přitom po roce 89 spotřeba masa mírně klesá. Ale dobrá propaganda

+1/0
26.9.2012 18:53

tuneldedek11

Re: vytváříte dojem

ano, výrazně se změnily stravovací návyky, začalo být dostatek ovoce a zeleniny, několikanásobný větší výběr, proč si myslíte, že spotřeba masa dokazuje, že ho bylo dost ...a ty fronty na maso se stály protože byly plné krámy masa jako dnes, opravdu tomu věříte?8-o?

+6/0
26.9.2012 20:16

STOP Komunistům !!!

Re: vytváříte dojem

co má společného spotřeba s nedostatkem v obchodech? za komunistů byla poptávka vyšší, nebylo dostatek zeleniny a ovoce a byl malý výběr potravin, stravovací návyky zaostalé, poptávka po masu a v obchodech nic nebylo, stály se fronty, uplácelo se

+2/0
5.10.2012 9:57

Honzaousek

Podílí

Jsou přímými viníky zdevastované morálky všech lidí. Odnaučili všechny lidi odpovědnosti za svůj život a osud. Mají snahu i dnes "Řídit celou zeměkouli", protože řízením nařídíme malé daně, malou nezaměstnanost, malé zadlužení, prodej zboží, které nikdo nechce.

Jejich motto byla diktatura proletariátu, čili násilí proletariátu na všech ostatních.

Pokud by nezpůsobili svým vládnutím ekonomický kolaps, byli by u koryta dodnes.Dnes se smějí, protože velká část národa vychovaná v jejich doktrínách a morálce dostala demokratickou volnost a mohou svou zdevastovanou morálně plněvyužít.

A proto by mnozí rádi žili dál podle komunistického vzoru-nemusíš se starat, komunisté ti řeknou co máš dělat, jak se máš chovat, jak se budeš mít, kolik dostaneš peněz, kam můžeš na dovolenou, kolik máš mít dětí atd. Samozřejmě podporovaný tím, že všichni mají mít stejně a ten kdo něco dokázal, by měl ekonomicky podporovat nepracujícího lempla.AŤ ŽIJE PLÁNOVANÉ SOCIALISTICKÉ ZŘÍZENÍ !!!

+9/−1
24.9.2012 10:50

tajny agent

Re: Podílí

Mala otazecka ... jak jste bojoval proti komunistum za minuleho rezimu kdyz to bylo aktualni?

+1/0
24.9.2012 11:37

Honzaousek

Re: Podílí

Nikdo z naší rodiny se nepodílel na komunisticém režimu, můj děda v roce 1955 vystoupil z KSČ.

+5/0
24.9.2012 14:20

tajny agent

Re: Podílí

Kdyz jste tady zili tak jste museli prisahat vernost kdyz jste dostal jsikrickovy, pionyrsky, obcansky, svazacky ... prukaz nebo alespon podepisovat nejake papiry ze chcete budovat socialistickou vlast, ne? Ja osobne jsem s tim problem nemel, ponevadz jsem socialistickou vlast skutecne chtel budovat. Alespon takovou jaka byla hlasana.:-)

+1/0
24.9.2012 16:26

JKr

Re: Podílí

Máte být na co hrdý :-) U mne tomu tak nebylo, ale nestydím se za to, protože se moje rodina nestotožňovala s jejich politikou.

Dnešní doba už podle mě není pro komunisty a doufám! že ty "odhady" o vítězství KSČ(M) a ČSSD budou stejně přesné, jako při minulých volbách, kdy dopadly přesně naopak, nelíbí se mi sice korupce, ale ta je vlevo i vpravo, takže hodně štěstí při volbách středopravicové strany.

+3/−1
26.9.2012 12:59

728

Re: ?????

Při jízdě autem, aby jste mohl jet dopředu, tak se určitě nebudete dívat do zpětného zrcádka. Republika je rozkradena, to co lidi vybudovali, jim bylo prodáno. Kdo nic neměl, nemá ani dnes nic a ještě dluží/státní dluh/. KSČM musí dostat šanci a pevně vládnout. Musí se posílit vlastenectví,musíme se zbavit západního kapitálu...Situace je neúnosná a připomínání minulosti nic neřeší. Jedno Vám povím do strany jsem vstoupil sám, bez nátlaku, je nás tam plno mladých lidí, kteří chtějí něco změnit. A jestli osočujete pravé komunisty musíte se podívat do ODS, ti se tak chovají a straší Vás Řeckem,

ovládají Vás jako loutky, Národní majetek rozpustily mafii. Za co jste tedy zvonily? Chci cukr pro včely a je omezen, kupuji si závadné potraviny, ze zdravotnictví je biznis, korupce tu přímo kvete, jsem nevěřící a stejně budu platit odpustky- katolická církev věrná pomocnice fašismu chce zpátky majetek, hrozí prolomení Benešových dekretů, pohlcuje nás EU...Zamyslete se komu tím prospějete?

+1/0
26.9.2012 19:56

tajny agent

Pokud vim, tak tato zeme mela zakon o povinnosti nahlaseni

kazde demonstrace podobne jako dnes ... dnes lidi-bezne slusne obcany demonstrujici u nas i na Slovensku policie take pekne na konich s delobuchy rozprasi. Je fakt ze minuly rezim nebyl tak shovivavy k vuli lidu jako je tento co zakony klidne nedodrzi kdyz je lidi hodne, obchoduje s Cinou, Arabskymi Emiraty kdyz jde o prachy a lidska prava co jsou na tom mnohem hur nez byly u nas za komunistu ho nezajimaji ... . Jinak ty fotky front, prazdneho chladaku ... ja si dobre vzpominam na nasem mestecku kdyz jsem sel do masny a tam byla rada tak 12-15 lidi uvnitr, v malem obchudku tak jsem sel pryc a prisel jindy ponevadz v te dobe lide v praci koncili ve stejnou dobu a tak se tvorily fronty kdyz sli domu a cestou nakupovali. Skoda ze jsem si nevyfotil plne regaly zbozi, spousty druhu mineralek, piv alkoholu, sladkosti ... ze dnes muzete oblbovat mlade vasimi obrazky s prazdym chladakem ... .Rv

+1/0
24.9.2012 10:36

STOP Komunistům !!!

Re: Pokud vim, tak tato zeme mela zakon o povinnosti nahlaseni

víte to špatně, dnes je ohlašovací povinnost za komunistů bylo nutno získat povolení, podobně je to i u ostatní vašich tvrzení, selektivní paměť to je potvora

+6/0
24.9.2012 10:52

tajny agent

Re: Pokud vim, tak tato zeme mela zakon o povinnosti nahlaseni

Dnes jako nepotrebujete ziskat povoleni? To je mi novinka ... mesto muze totiz nepovolit demonstraci pokud vim a povinnost ohlasit demonstraci za minula neznamena , ze nepotrebovala povoleni ... podsouvate mi neco co jsem nerekl. Domyslivost je svina.

0/0
24.9.2012 11:35

enola_gay

Skvělý článek,

jeden z nejlepších vůbec na blozích idnes. Chtělo by to pokračování, pokusit se vyčíslit kolik mrtvých má ve skutečnosti socialismus a jeho následky, se kterými se postkomunistické země potýkají dodnes. Zajímal by mě třeba srovnání počtu sebevražd, délky života, obětí autonehod (proč je v ČR více než 2x tolik mrtvých na silnicích než v Německu v přepočtu na 100 tis. obyv., v Polsku 3x a v Rusku 4x). Toto všechno jsou taky oběti socialismu.

+9/−1
24.9.2012 9:23

Ringo.ringo

s potesenim koukam

koliak soudruhum zvednul autor článku žluč. Jen se vztekejte soudruzi, s fakty nenadelate ovsem vubec nic a to vase prekrucovani historie drtiva vetsina lidi prokoukla. Neprokoukli to jen hlupaci. Tech je pravda taky dost a na tech KSCM stavi sve preference. To na teple mistecka pro par vyzranych paprdu v parlamentu stale bohate staci.

+4/−2
24.9.2012 8:11

Dron

Článek plní svůj cíl

několik soudruhů při jeho čtení dostalo infarkt.

+6/0
24.9.2012 6:00

coj@nato.01

Re: Článek plní svůj cíl

:-)....Je tak.

+1/0
24.9.2012 14:27

b1s1t

Tendenční a hlavně plné lží

Nevšiml jsem si, že by opozice (tedy kdokoli, kdo není modrooranžový) vládl v ROP Severozápad před utažením kohoutků.

Zvlášť hloupě by to vypadalo v případě členů KSČM, kteří se nepřímo podíleli společně s hnutími jako PRO Chomutov či PRO Kraj na pozastavení dotačních titulů.

0/0
23.9.2012 19:53

roines5

Nejsou-li komunisté lepší, pak je jediné řešení:

Volme DSSS! Nedbejte na vládní a policejní skandalizaci DSSS, přečtěte si pozorně jejich program a uvidíte, že odpovídá tomu, co každý slušný a pracovitý člověk potřebuje. A přestaňte se bát!

0/0
23.9.2012 17:02

dokliku

Článek hlupáka..

Tendenční fotky jsou opravdy fajn. Jen jedna současná tam chybí.

Máte tam fotku fronty na maso. Budiž.

Jen bych byl rád abyste tam dal nynější fotku fronty na pracáku. To maso nějaké bylo, ale když není práce a výplata je nám houby platný plný obchod zboží.

Tenrát na maso, nyní na práci.

Ale to vy v rámci vašho "objekivního" pohledu nemůžete.

+13/0
23.9.2012 8:08

STOP Komunistům !!!

Re: Článek hlupáka..

na práci se fronty dnes nestojí, ale na dávky a to je rozdíl, jakmile 90% nezaměstnaných ukážete práci strachy se schovají a sní o době, kdy se nepracovalo, ale chodilo do práce, podle toho to také dopadlo, zpustožená země viz fotky

+13/−1
23.9.2012 8:36

Jethro - tulák

Re: Článek hlupáka..

Tak tohle je bohužel názor někoho, kdo má svůj flek jistý ve státní správě nebo v tatínkově firmě.

+3/0
23.9.2012 17:52

pavel 99

Re: Článek hlupáka..

v "tatínkově firmě" může mít flek jistý jedině pokud firma bude šlapat. A jenom to je úspěch, o kterém se lecketrému "ouřadovi" ani nezdá.:-/

+1/0
23.9.2012 18:18

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.